Na co si dát pozor před elektronickou aukcí - nejlevnejsi elektrina

Přejít na obsah

Na co si dát pozor před elektronickou aukcí

Články a dotazy
NA CO SI DÁT POZOR PŘED ELEKTRONICKOU AUKCI
-> Pokud máte zájem přejít od svého dodavatele a vybírat nové pomocí elektronické aukce. Měli by jste si překontrolovat a připravit pár věcí. K zařazení do aukce potřebujete doložit:
 1. Kopii smlouvy o sdružených dodávkách elektřiny a zemního plynu, včetně kopie velkoobchodních obchodních podmínek
 2. Kopii posledního ročního vyúčtování
 3. Číslo účtu, nebo SIPO
 4. Podepsat smlouvu s eCENTRE a EXPRES AUKCI s vítězným dodavatel - zašleme poštou po dodání veškerých podkladů potřebných pro zařazení.

 • NEMŮŽETE NAJÍT VAŠE SMLOUVY
Zavolejte vašemu dodavateli a nechte si zaslat opis smlouvy.

 • POKUD NEMÁTE JASNĚ DANOU SMLOUVU, POTVRĎTE SI U DODAVATELE TERMÍN PROLOGANCE
Zavolejte na klientskou linku vašeho dodavatele, potvrďte si termín ke kterému datu se Vám vždy prodlužuje smlouva. Do aukce lze vstoupit 1-12.měsíců před koncem vašeho závazku, kdy vám automaticky naběhne nový vysoutěžený dodavatel. Nenechávejte to na poslední chvíli, ať je dostatek času pro převod mezi dodavateli.
pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, můžete jít do aukce kdykoli.

POZNÁMKA:
Odmítne-li na žádost zákazníka (klienta) obchodník poskytnout informace o ukončení smlouvy, může být toto jednání považované za protizákonné, v rozporu se zákonem, konkrétně tedy §30 odst.2.písm.m),- pro komoditu elektřina a §61 odst.2.písm.m) pro komoditu zemní plyn.
Upozorňujeme na možné reakce obchodníka, který Vám bude sdělovat, že datum ukončení nesdělí, neboť je uvedeno v obchodních podmínkách. Na tuto reakci doporučujeme:
 1. Písemně reagovat podáním žádosti o zaslání platných obchodních podmínek, včetně kopie smlouvy.
 2. Pokud nebude ani po té ze strany obchodníka vyhověno, doporučujeme podat výpověď a žádat o sdělení termínu ukončení platnosti smlouvy. Podmínkou je, že zákazník má k dispozici smlouvu a není z této možné datum ukončení vyčíst, případně výklad není určitý.
 3. Pakliže ani poté nebude zákazník úspěšný, doporučuji podat v této věci podnět Energetickému regulačnímu úřadu.

 • NEPŘEVÁDÍME ODBĚRNÁ MÍSTA MEZI DODAVATELI
Máte strach s e-Aukce, že by Vám nový dodavatel převedl i odběrné místo. Strach mít nemusíte, my odběrné místo mezi dodavateli nepřevádíme. A hlídáme, ať ho nepřevede i vítězný dodavatel. Soutěžíme a převádíme jen sdruženou dodávku dané komodity.
Pokud ale potřebujete převést i odběrné místo, tak to musíte provést před aukcí a doporučujeme u některého s dominantních dodavatelů.

 • ZMĚNA/ PŘEVOD KLIENTA, NEBO ZMĚNA ÚDAJŮ NA SMLOUVĚ
Pokud potřebujete provést změnu údajů vedenou na smlouvách, nebo například převést smlouvy na někoho jiného s rodiny, tak to musíte udělat před aukcí u vašeho stávajícího dodavatele, nebo až po aukci u vítězného dodavatele.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
PŘED AUKCÍ, NEBO PO AUKCI
-> NEPODEPISUJTE SMLOUVY, NEBO DODATKY VÍTĚZNÝCH, ČI JINÝCH DODAVATELŮ

Nevíte si rady, kontaktujte energetického poradce! KONTAKT
NA CO SI DÁT POZOR PO AUKCI

 • NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE NEPODEPISOVAT ŽÁDNÉ SMLOUVY A DODATKY!
Jak podepíšete smlouvu s námi, nepodepisujte bez uvážení žádné jiné smlouvy, dodatky vítězného, či jiného dodavatele. Pokud si nejste jistí, zavolejte svého obchodního zástupce eCENTRE.

 • POKUD MÁTE UZAVŘENOU SMLOUVU EXPRES AUKCE S eCENTRE
Po 14-ti dnech od uzavření smlouvy, nabývá smlouva platnosti. Budete informování novým dodavatelem o převodu dodávky elektřiny, nebo zemního plynu. Po zahájení dodávek, Vám bude zaslán rozpis záloh, nového dodavatele.

 • POTŘEBUJETE PROVÉST ZMĚNY NA JIŽ UZAVŘENÉ SMLOUVĚ
Podívejte se na webové stránky vašeho dodavatele, kde je kontaktní telefon, nebo změnový formulář. Zavolejte na jejich linku podpory, tam Vám určitě poradí.

 • HLÍDAT KONEC SMLOUVY DODAVATELE VZEŠLÉHO S E-AUKCE NEMUSÍTE
Tři čtvrtě roku před koncem tohoto období, vás kontaktujeme jestli chcete jít znovu do e-aukce a zašleme smlouvu o znovuzařazení poštou k Vám domů. Stačí postupovat dle zaslaných instrukcí a vysoutěžíme Vám znovu v danou chvíli nejlevnějšího dodavatele elektřiny, nebo zemního plynu.
Nejlevnější elektřina a nejlepší cena
super elektřina z větru
Levná elektřina z větrné elektrárny
Elektronické aukce energií
Nacházíte se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE,a.s.
Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE,a.s.

DAVID SOBOTÍK

777 669 981

sobotik@partner-ecentre.cz

SPŘÁTELENÉ WEBY

Návrat na obsah