BLOG - nejlevnejsi elektrina

Přejít na obsah

Nejčastější dotaz a její odpověď -> Jak často e-aukce pořádáme a kdy se můžu k odběru zavázat.

nejlevnejsi elektrina
Published by v e-Aukce · 2 Duben 2017
Děkuji všem za Váš zájem o hromadné elektronické aukce a rád by jsem odpověděl na nejčastější nám položenou otázku.

"Jak často e-aukce pořádáme a kdy se můžu k odběru zavázat"

U domácností  e-aukce pořádáme koncem každého měsíce, kdy soutěžíme u dodavatelů zvlášť ceník za elektřinu a zvlášť zemní plyn. Ceny se odvíjejí hlavně podle dění na burze a soutěženém objemu. V tomto roce se soutěží přes 1000 domácností každý měsíc, což dělá desítky miliónů korun, soutěženého objemu.

U produktu EXPRES AUKCE, Vám umožňujeme podepsat smlouvu vítězného dodavatele, ještě celý následující měsíc, kde si cenu garantujete po dvou lete období. Uzavřít smlouvu, můžete  v rozmezí 2-12 měsíců před koncem vaši stávající smlouvy. Kdy nové dodávky začnou navazovat, hned po skončení Vaši stávající smlouvy.

Plyn se soutěží jednoduše, všechny kategorie odběru jsou stejné. U elektřiny, tam je distribučních sazeb více a v každé sazbě je jiný počet domácností. Může se stát, že nějaká víkendová sazba, nebo základní sazba, bude mít nízký objem soutěžících. A soutěžícímu dodavateli se nevyplatí, u téhle sazby cenu snižovat, protože to nebude mít vliv na celkovou úsporu.

Nejvíce oblíbené sazby k soutěžení, jsou ty, kde bývá velká úspora i několik tisíc korun ročně. Jako například na topení, tak na ohřev vody. U běžné víkendové sazby, nebo základní D01d/D02d, bývá roční úspora v řádu stovek korun ročně a tím pádem je i nízká oblíbenost soutěžit.

Jsou lidé, kteří nás podporují, šíří úsporu a naši vizi krajem ("Kde se menší spojí, ať mají větší sílu a lepší ceny"), tím navýší soutěžený objem a dosáhnou tím lepších cen. Pro ně, to může být nezajímavá částka, ale dostanou šanci mít lepší cenu i ti. Kterým úspora i pár stovek, velice pomůže.

Je zajímavé, jaké jsme si dovolili vystrčit růžky na dodavatele a zajistit Vám lepší ceny i služby. Jen s objemem okolo 25000 domácností s 4 miliónů. Co se bude dít, až nás bude 100000, nebo půl milionu. Pak můžeme pravidla určovat my a soutěžit například každou sazbu zvlášť, závazek jen rok, nebo jiné.

Bez komentářů

Nejlevnější elektřina a nejlepší cena
super elektřina z větru
Levná elektřina z větrné elektrárny
nejlevnější dodavatel zemního plynu
Elektronické aukce energií
Sobotík David
Certifikovaný obchodní partner eCENTRE

SPŘÁTELENÉ WEBY

Nacházíte  se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah