BLOG - nejlevnejsi elektrina

Přejít na obsah

Elektronické aukce nemovitostí se stávají fenoménem, jsou jednodušší než klasické dražby

nejlevnejsi elektrina
Published by v e-Aukce · 13 Září 2017
Koupit byt nebo rodinný dům prostřednictvím elektronické aukce přestává být něčím neobvyklým. Podle realitních kanceláří i České asociace dražebníků je to čím dál oblíbenější forma prodeje nemovitostí. Shodují se, že je to jednodušší než klasická dražba.Majitelé bytů, domů nebo pozemků mnohem častěji přistupují k elektronické aukci. Je totiž jednodušší a flexibilnější než klasická dražba, na kterou byli doposud všichni zvyklí.

„Měli jsme malý byt pro rodinu 2+kk na Jižním Městě, v podstatě jsme se o dražbách dozvěděli od makléře – on nám v podstatě vysvětlil, jaké varianty prodeje se využívají, a nakonec jsme se tedy rozhodli pro dražbu,“ popisuje Radiožurnálu Tomáš Svitek, který svůj byt prodával přes elektronickou aukci letos v únoru. A formu prodeje prostřednictvím internetu si chválí.
„Šlo to skutečně hodně rychle, vůbec jsme to nečekali. Z hlediska celého průběhu prodeje bytu bych znova zvolil tuto variantu, kdybych prodával další byt,“ dodává spokojeně Tomáš.

Byt Tomáše Svitka se prodal do měsíce. Realitní makléř Martin Březina, který nemovitost prodával, popisuje, jak vypadá časový harmonogram typické elektronické aukce.

„Strategie je taková, že spustím inzerci a maximalizuji marketing té nemovitosti tak, abych oslovil co nejvíce zájemců z cílové skupiny – inzerce trvala týden. Poté proběhly tři prohlídkové dny. Po nich jsme dali ještě jeden den čas, aby si zájemci mohli například dojít do banky poradit se se svým finančním/hypotečním poradcem. Poté byla spuštěna ta 24hodinová aukce,“ říká Březina.
Zároveň doplňuje, že právě tento typ prodeje nemovitostí je čím dál oblíbenější. Sám takto za rok prodá desítky bytů. Jeho slova potvrzuje i předseda představenstva České asociace dražebníků Miloslav Oliva. „Jak roste gramotnost našeho obyvatelstva a zájem o využívání elektronických médií, tak samozřejmě tento fenomén je užíván i v rámci zpeněžování majetku,“ vysvětluje.
Elektronická aukce je flexibilnější
Oliva dodává, že elektronická aukce je o něco jednodušší a flexibilnější než klasická dražba. Podle předsedy dozorčí rady Asociace realitních kanceláří Ivo Gavlase k této formě prodeje přistupují často také obce, které využívají elektronické aukce namísto prodeje obálkovou metodou.

Jednou z výhod je podle realitních kanceláří to, že při elektronické aukci lidé nemusí skládat žádnou jistinu, aby mohli do aukce vůbec vstoupit. Navíc je možné nákup nemovitosti financovat prostřednictvím hypotéky. Kupující mají podle Gavlase také o něco více času na rozmyšlenou.


Naopak nevýhodou pro kupujícího je podle realitního makléře Martina Březiny nejistota, která je s elektronickou aukcí spojená. „Z hlediska kupujícího může být jakýsi diskomfort, že neví, jak to dopadne a jakým způsobem se cena navýší. Je to určitě i současně nezvyk, protože trh si na to zvyká,“ dodává.
Ivo Gavlas z Asociace radí, aby si lidé při prodeji bytu vybírali kvalitní aukční společnost. Měla by podle něj být zároveň i realitní kanceláří. Pak by měl mít majitel nemovitosti zaručené, že se aukce i samotný prodej uskuteční v pořádku.
Bez komentářů

Nejlevnější elektřina a nejlepší cena
super elektřina z větru
Levná elektřina z větrné elektrárny
nejlevnější dodavatel zemního plynu
Elektronické aukce energií
Sobotík David
Certifikovaný obchodní partner eCENTRE

SPŘÁTELENÉ WEBY

Nacházíte  se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah