BLOG - nejlevnejsi elektrina

Přejít na obsah

Dodavatelé porušují energetický zákon a znesnadňují tak lidem změnit dodavatele.

nejlevnejsi elektrina
Published by v Energie · 5 Listopad 2016
Společnost eCENTRE, a.s. od 1. října 2016 zastupuje  na základě pověření jednotlivé domácnosti, které se rozhodly ušetřit  nemalé peníze změnou dodavatele energií. Vlivem obstrukcí ze strany  stávajících dodavatelů však ceny z aukcí lidé mnohdy nemohou využít.  Dodavatelé porušují energetický zákon a znesnadňují tak lidem změnit  dodavatele. Na Energetický regulační úřad (ERÚ) směřují první hromadné  stížnosti na omezování práva spotřebitele.Až v momentě, kdy se domácnost rozhodne změnit svého dodavatele energií, často zjišťuje, jak náročný krok to může být.
V evropských  zemích není výjimkou, že přímo na vyúčtování najdete datum ukončení  dodávek. To je zcela zásadní údaj pro to, aby domácnost mohla ukončit  smlouvu s dodavatelem energie. U  nás tento údaj není dohledatelný často ani ve smlouvě. Až od ledna 2016  díky novele energetického zákona jsou dodavatelé povinni datum ukončení  dodávek sdělit, ale až v momentě, kdy klient již podá výpověď,“ uvádí Alice Mazurková, ředitelka marketingu a komunikace společnosti eCENTRE, a.s.
Právě  kvůli obstrukcím ze strany dodavatelů vůči domácnostem, jakožto  jednotlivcům, se nezávislá aukční síň eCENTRE rozhodla zastupovat své  klienty nejen při licitování cen a podmínek v aukci, ale už při  zajišťování potřebných podkladů a informací, aby se klienti do aukce  vůbec mohli zapojit. „Dříve si lidé museli sami vyžádat například  opis smlouvy, nebo si složitě zjišťovat právě datum ukončení dodávek.  Teď už nemusí. Převzali jsme veškerou zodpovědnost na naši společnost a  při jednání s dodavateli zastupujeme tisíce klientů,“ vysvětluje Alice Mazurková.
Od  začátku října společnost eCENTRE, a.s. realizuje podávání výpovědí smluv  dodavatelům energií s žádostí o neprodlené sdělení data ukončení  dodávek. Dodavatelé však ukončení smlouvy protahují a 326 výpovědí  akceptováno dosud nebylo.
Spotřebitelé se tak dostávají do časové tísně a rizika, kdy v důsledku neposkytnutí informace o datu ukončení dodávek nebudou schopni změnit dodavatele, dojde k prolongaci smlouvy, a ke vzniku újmy na straně spotřebitele,“ uvádí se v hromadné stížnosti podané na Energetický regulační úřad.
Už  dlouho tyto praktiky sledujeme a snažíme se pomáhat klientům najít  cestu. Díky nové službě máme přehled reakcí každého z dodavatelů. Ani  my, ani naši klienti se nechceme spokojit se stavem, který na trhu  energií je, a proto jsme podali na Energeticky regulační úřad hromadné  stížnosti na dodavatele, kteří úmyslně oddalují akceptaci výpovědi ze  smlouvy a omezují tak práva spotřebitelů,“ doplňuje Alice Mazurková.

Co to znamená pro samotné domácnosti?
Domácnosti v e-aukci eCENTRE šetří průměrně na zemním plynu až 15 tisíc korun za 2 roky.  164 domácností,  vůči kterým dodavatelé dosud neakceptovali výpověď ze stávající smlouvy  na dodávky zemního plynu, a které tak mohou přijít o ceny a podmínky  vylicitované v aukci, tak může přijít o úspory ve výši až 2,5 milionu korun.

Odebírejte za ceny s AUKCÍ, propočtěte si úsporu a více informací -  pokračujte na nej-levnejsi-elektrina.cz


Bez komentářů

Nejlevnější elektřina a nejlepší cena
super elektřina z větru
Levná elektřina z větrné elektrárny
nejlevnější dodavatel zemního plynu
Elektronické aukce energií
Sobotík David
Certifikovaný obchodní partner eCENTRE

SPŘÁTELENÉ WEBY

Nacházíte  se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah