BLOG - nejlevnejsi elektrina

Přejít na obsah

Aukce energií: Způsob jak ušetřit? Exkluzivní komentář nezávislého analytika (Zdroj: estav.cz)

nejlevnejsi elektrina
Published by v Rozhovory · 17 Únor 2016
ESTAV.cz požádal o nestrannou reakci analytika nezávislého kalkulátoru cen energií TZB-info Jana Schindlera:
Pohled na aukce se v závislosti na čase  mění, jiná situace byla  v roce 2013, kdy hromadné aukce pro domácnosti a  malé podnikatele začaly  a jiná situace je dnes. Dnes je již  energetický trh značně pozměněn.
V roce 2013 ještě dodavatelé podle  poklesu cen energií na  velkoobchodním trhu upravovali ceny  i domácnostem a podnikatelům bez  toho, aby si o zlevnění museli  zákazníci říkat, ceny byly snižovány  automaticky. V této době se mohlo  stát, zvláště u elektřiny, že  vydražená cena, kterou zájemci v aukcích  získali a která byla zafixovaná  na dva roky, nebyla zanedlouho tak  výhodná, jako některé nabídky  dodavatelů na trhu.
Trh se ale bohužel vyvinul v neprospěch  zákazníků. I přes nebývalý  pokles cen elektřiny a plynu na  velkoobchodních trzích, většina  zákazníků z tohoto vývoje nemá žádný  nebo má jen nepatrný prospěch.  Dodavatelé poznali, že není nutné se  podbízet cenou, že je třeba  vyzdvihovat přednosti nabídek. Nechce se  jim zlevňovat, dokonce pro  některé dodavatele je zlevnění strašákem.  A tak se začaly objevovat  neoficiální nabídky velmi levných energií  nebo nabídky šité na míru  zákazníka podle dodavatele, kterého zákazník  má. Jisté je však jedno,  pokud zákazník je aktivní, může nyní získat  skvělou cenu i bez aukce,  vyžaduje to však, aby se svým účtům  pravidelně věnoval. Pro ty ostatní  platí: Když si zákazník o levnější  cenu neřekne, tak je zřejmě s cenou  spokojen.

Aukce jsou reálnou možností snížení ceny energií
Právě v této době jsou nabídky aukčních  společností jednou  z možností, jak dosáhnout vždy aktuálně nízké ceny.  Díky vysokým cenám  na trhu má zákazník možnost ušetřit tisíce, hlavně  za dodávky plynu. To,  že aukce se zúčastňují pouze někteří dodavatelé,  ještě nedokazuje, že  tito dodavatelé nejsou schopni nabídnout podobné  ceny, jaké by byly  nabídnuty v případě účasti všech dodavatelů. Navíc  nabídky solidních  aukčních společností nekončí první aukcí, zákazníci  mají možnost se  zúčastnit následných aukcí a tak držet ceny na trvale  nízké úrovni.
V době dosavadního jednosměrného trendu  v cenách energie je zatím  málo pravděpodobné, že by vítězný dodavatel  nebyl schopen zajistit  požadované množství energie. Dokonce  i dodavatel, který v roce 2013  vzbudil rozruch jako vítězný dodavatel  bez historie, bez webových  stránek dodnes existuje, má své zákazníky  i webové stránky. Nemyslím si,  že aukční společnosti by si chtěly  zničit pověst a chtěly by  spolupracovat s dodavatelem, který nebude  schopen dostát svému závazku.  Obchodní podmínky jsou dohodnuty předem  tak, aby vyhovovaly zvláštnostem  aukcí. Naopak si myslím, že aukce jsou  vítanou příležitostí pro  dodavatele k získání dalších zákazníků.
Celý článek si můžete přečíst ZDE

Chcete  se sami přesvědčit o tom, že díky e-aukci můžete ušetřit i několik  tisíc korun ročně? Nechte si propočítat úsporu ZDE

Zdroj: estav.czBez komentářů

Nejlevnější elektřina a nejlepší cena
super elektřina z větru
Levná elektřina z větrné elektrárny
nejlevnější dodavatel zemního plynu
Elektronické aukce energií
Sobotík David
Certifikovaný obchodní partner eCENTRE

SPŘÁTELENÉ WEBY

Nacházíte  se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah