BLOG - nejlevnejsi elektrina

Přejít na obsah

80 tisíc lidí u mobilních operátorů neuspělo: Evropa zlevňuje, my přeplácíme!

nejlevnejsi elektrina
Published by v Telekomunikace · 22 Prosinec 2017
Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější! Právě tohle praktikují velcí tuzemští mobilní operátoři: zatímco ministři a jejich úředníci mohou neomezeně volat i za 45 korun měsíčně, běžným smrtelníkům je podobný tarif zřejmě zapovězen! Přitom v celé Evropě volání zlevňuje!


Ilustrační foto - zdroj: pixabay.com

O tom, že operátoři používají rozdílný cenový metr, se přesvědčilo sdružení spotřebitelů Licit, které shromáždilo 80 tisíc klientů a společně poptávali nižší ceny za volání i datové služby, jako mají resorty financí, dopravy či spravedlnosti. Počtem zákazníků vyvrátili argument o množstevní slevě a vyzvali mobilní operátory, aby se přihlásili do jejich výběrového řízení. Výsledek? T-Mobile, Vodafone ani O₂ nereagovaly, a nabídku získat skoro sto tisíc nových klientů tak hodily do koše!

Nedobytné pohledávky?
„Důvodů k neúčasti je více. V první řadě v tomto případě nedochází k úspoře z rozsahu, tj. administrace desítek tisíc smluv je mnohem nákladnější než administrace jedné smlouvy s jednou organizací či firmou. Dobytnost případných pohledávek je také mnohem rizikovější. Nelze uzavřít ani velkoobchodní smlouvu, protože sdružení nemají licenci na telekomunikační služby,“ vysvětlila Aha! Martina Kemrová ze společnosti T-Mobile.

Výhoda za 666 Kč
O₂ ústy své mluvčí Lucie Pecháčkové svůj postoj zase zdůvodnilo takto: „Naším cílem je přinášet výhodné tarify všem spotřebitelům, nejen vybraným, uměle vytvářeným skupinám. Proto jsme uvedli výhodné rodinné tarify Spolu, kde rodiny profitují z množstevní slevy.“ Háček je v tom, že tarif Spolu dostane například rodina, každý její člen může neomezeně telefonovat za 666 korun.

Vysoká provize
Vodafonu se zase nelíbily předložené podmínky – společnost eCentre, a.s., která za Licit vystupuje, totiž požadovala v případě spolupráce podpis provizní smlouvy, ve které si nárokovala odměnu ve výši trojnásobku částky z prvního vyúčtování každého uživatele.

Evropa zlevňuje, my ne
Cenovou politiku tří největších českých operátorů si vzalo na paškál také spotřebitelské sdružení Telefonující.cz. Jeho lidé porovnali české mobilní tarify s těmi v EU. Ukázalo se, že zatímco u nás zůstaly ceny od jara beze změny, Evropa průběžně zlevňuje. Rozdíly se tak zvětšují. Podle sdružení zaplatí například čtyřčlenná rodina v tuzemsku o 314 Kč měsíčně víc než v EU, důchodce přeplatí tarif o 161 korun a pracující s vyšší spotřebou dat vydá o 421 korun více.

Co na to operátoři?
Například podle Martiny Kemrové z T-Mobile není jasné, co vlastně sdružení porovnávalo a s čím. Podle ní je na webu ČTÚ srovnání, ze kterého vyplývá, že naopak u nás jsou ceny nižší než v EU.

Víte, že...
...sdružení Licit plánuje vypsat další aukci pro své klienty, a navíc se obrátilo se stížností na šéfa Českého telekomunikačního úřadu?
Bez komentářů

Nejlevnější elektřina a nejlepší cena
super elektřina z větru
Levná elektřina z větrné elektrárny
nejlevnější dodavatel zemního plynu
Elektronické aukce energií
Sobotík David
Certifikovaný obchodní partner eCENTRE

SPŘÁTELENÉ WEBY

Nacházíte  se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah